Kolorowy tatuaż na kobiecych plecach – kwiaty

 

 

To mężczyźni częściej decydują się na tatuaże, które zajmują sporą powierzchnię ich ciała. Zdarzają się jednak również kobiety, które ozdabiają tatuażem na przykład całe swoje plecy – są to tatuaże i czarne i kolorowe. Większość kobiecych tatuaży, gdyby przeprowadzić statystyki, zapewne związana byłaby z kwiatami. Kobiety lubią te motywy – zwłaszcza w kolorowych wersjach – ponieważ delikatnie ozdabiają ciało.

 

 

 

Wytatuowane plecy – tatuaż z motywami obcych kultur

 

 

Tak to już zazwyczaj jest, że najbardziej interesują nas kultury odległych nam krain – a mało interesuje nas to, co dzieje się i działo wokół nas, teraz albo kilkaset lat temu. Również w tatuażu wiele osób wybiera motywy związane z obcymi kulturami – zamiast wybierać tatuaże, które choć w minimalnym stopniu nawiązują do kultury europejskiej. Co dokładnie przedstawia ten tatuaż, trudno nam powiedzieć. Jednak rzadko zdarzają się takie tatuaże, które pokrywają dosłownie całe plecy – więc wrzucamy go, bo to sprawia, że jest ciekawy.

 

 

 

Tatuaż na plecach wzdłuż linii kręgosłupa

 

 

Tatuaże na plecach są jednymi z tych, które uważamy za najbardziej bezpieczne. Nie oglądamy ich non stop, nie patrzymy na nie spoglądając rano w lustro – no chyba że tatuaż tak bardzo nam się podoba, że celowo dokładamy drugie lustro w łazience po przeciwnej stronie, by móc się każdego dnia napatrzeć:- ) Tatuaż na plecach nie musi być koniecznie ogromnym wzorem pokrywającym sporą część skóry – spójrz na zdjęcie, że tatuaż może wyglądać także bardzo delikatnie.

 

 

 

Wytatuowane kobiece plecy – pawie piórka

 

 

Pawie piórka od zawsze fascynowały kobiety. Nie tylko ze względu na swoją cenę – ale przede wszystkim urok. Tatuaże z motywami piór pojawiają się ostatnio bardzo często, jednak wbrew pozorom nie są to te najdroższe, czyli pawie. Tatuujemy sobie głównie delikatne piórka, które nadają naszemu ciału jeszcze bardziej kobiecego wyglądu. Na zdjęciu natomiast widzimy bardzo intensywny motyw z pawimi piórami, które w kolorowy sposób okrywają kobiece plecy.

 

 

 

Tatuaż z mrocznym portretem na plecach

 

 

Tatuaże na plecach, takie które zajmują całą powierzchnię, moglibyśmy w zasadzie podzielić na dwie kategorie. Jedna z nich, to tatuaże, które scalają się w dużą powierzchnię z kilku drobnych, wykonywanych w różnym czasie wzorów. Druga grupa, to tatuaże które zaplanowane są od początku do końca w formie dużej powierzchni, zakrywającej całe plecy. Wybór tatuażu zależy od naszego gustu – i tego, czy mamy zaplanowany konkretny motyw, który chcemy umieścić na największej dostępnej na naszym ciele powierzchni.

 

 

 

Tatuaż na kobiecych plecach – ogromna czaszka

 

 

Kiedy widzimy taki tatuaż, jak ten zaprezentowany na zdjęciu dołączonym do tego wpisu, nie mamy wątpliwości, czy wzór został zaprojektowany od początku do końca, czy to było kilka scalonych osobno wzorków. To jeden ogromny wzór zaprojektowany jako jednolity wzór na całe plecy. Wykonanie takiego tatuażu, to na pewno kwestia nie jednego spotkania z tatuażystą, nie jednej wizyty w studio tatuażu. To spora powierzchnia i spory wydatek – a sam tatuaż, jego wykonanie, to sporo czasu.

 

Wytatuowane męskie plecy: tatuaż jak grobowiec z wielkim krzyżem

 

 

Trudno na sto procent stwierdzić, co przedstawia tatuaż ze zdjęcia – jednak nam to wygląda na próbę zaprezentowania… grobowca. Jest coś, co przypomina kamień, jest duży, majestatyczny krzyż – i są daty, są napisy. Co powoduje człowiekiem, że ma ochotę wytatuować sobie na całych plecach tatuaż w formie grobowca? Ciężko stwierdzić, jednak większości tatuaży nie da się zawsze zinterpretować i myślowo uzasadnić, jeśli te tatuaże nie należą do nas samych.

 

 

 

Wytatuowane kobiece plecy – duży feniks

 

 

Czy ten ptak zademonstrowany na zdjęciu, na tatuażu na plecach tej kobiety, to faktycznie feniks, można się sprzeczać. Jednak bezsprzecznie, ten tatuaż to prawdziwy kawał tatuażowego dzieła sztuki. Trzeba wiele odwagi, aby wydziabać sobie tak sporą powierzchnię ciała – jednak ludzie, którzy decydują się na tatuaż, zazwyczaj są odważni. Albo lekkomyślni, ale nie koncentrujmy się na tym.

 

 

 

Wytatuowane plecy: portret Edwarda Nożycorękiego!

 

 

Pamiętacie – albo znacie w ogóle – film z Edwardem Nożycorękim? Facetem, który zamiast dłoni miał… komplet nożyczek? Ktoś postanowił uwiecznić go sobie w tatuażu – i to całkiem sporym, bo zajmującym całe plecy. Taki portret, to nie lada wyzwanie dla tatuażysty – i nie lada wyzwanie dla osoby, która zdecydowała się na wykonanie takiego wzoru na swoim ciele. Trzeba przyznać – kompozycja tatuażu udana.

 

 

 

Wytatuowane plecy: wzór z głową smoka

 

 

Tatuaż, który całą swoją powierzchnią zakrywa plecy jego posiadacza, to z pewnością dość spora inwestycja, jeśli chodzi o finanse. Poza tym, musimy liczyć się z tym, że wzór będzie wykonywany na raty, podczas długiego procesu z przerwami – można powiedzieć „technologicznymi”. Trzeba wiele odwagi, aby zdecydować się na taki tatuaż, zwłaszcza, że od niego nie będzie już żadnego odwrotu – niczym go nie zakryjemy (to znaczy innym wzorem) i też go nie usuniemy. Nie starczyłoby nam zastępczej skóry z innych części ciała.