Kolorowy tatuaż z motywem ptaka – szkic + akwarela

 

 

Już kilka razy wrzucaliśmy na tę stronę tatuaże, które swoją formą wyglądają, przypominają nam akwarelowy obraz. Ten wzór również tak wygląda – z tą różnicą, że pokazany na zdjęciu wytatuowany kolorowy ptak, ma dodatkowo swój szkic. To tak, jakby najpierw malarz naszkicował sobie wzór obrazu ciemnym ołówkiem, a dopiero potem przeciągnął całość kolorowymi farbami akwarelowymi.

 

 

 

Tatuaż z zabawnym, kolorowym ptaszkiem siedzącym na kluczu

 

 

Niektórzy z nas do tatuażu podchodzą tak poważnie, że każdy ewentualny wzorek, jaki miałby pojawić się na ciele – musi być sensowny i musi reprezentować sobą nasze poglądy na świat i rzeczywistość. Dla niektórych z nas z kolei, tatuaż to tylko ozdoba naszego ciała. Pozwalamy sobie na wzory znacznie bardziej szalone, czasem zabawne, może nieco infantylne. Przykładem zabawnego, ale uroczego tatuażu, jest tatuaż z fotki – kolorowy, zabawny ptaszek na kluczu jak ze starej kasetki czy skrzyni na skarby.

 

 

 

Tatuaż na ramieniu – oryginalny sposób przedstawienie ptaka

 

 

Ptaki w tatuażach pojawiają się w różnych formach. Czasem tatuujemy sobie ich „portrety”, czasem całe sylwetki. Sylwetki w locie, albo w spoczynku. Czasem tatuujemy sobie tylko ptasie skrzydła, czasem tylko pióra. A czasem wykorzystujemy motyw ptaków w tatuażu w oryginalny sposób – i o tatuażu, który podsuwamy Wam na zdjęciu, zdecydowanie można powiedzieć, że to bardzo ciekawa forma prezentacji.

 

 

Tatuaż z motywem ptaszka: o tym jak tatuaże zmieniają się z czasem

 

 

Tatuaż, który widzicie na zdjęciu – z motywem ptaszka – pokazujemy Wam nie dlatego, że wydaje nam się on specjalnie ciekawy, wybitny, niezwykle udany. Chodzi o kontrast między tatuażem świeżo wykonanym (właśnie tym z ptakiem) a tatuażami, które już jakiś czas mamy na swoim ciele (pozostałe tatuaże). Z czasem pewne granice w tatuażach się zacierają, linie nie są już tak bardzo wyraźne, tatuaże bledną – musisz o tym pamiętać, nie możesz nastawiać się, że Twój tatuaż już zawsze będzie wyglądał tak samo.

 

 

 

Tatuaż z ptakiem na kwiecistej gałęzi

 

 

Kiedy myślimy o tatuażach z motywami ptaków, kojarzą nam się one głównie z dwoma motywami. Pierwszy, to tatuowane stosunkowo często motywy orła, głównie na męskich ciałach. Drugi, to niewielkie tatuaże w formie odlatujących stadek ptaków – które fundują sobie kobiety na różnych częściach swoich ciał. Na zdjęciu widzimy inny kobiecy tatuaż – kolorowy ptak na równie kolorowej gałęzi. Tatuaż delikatny, ale i bardzo wyrazisty w swojej formie.

 

 

 

Tatuaż na boku pleców – paw

 

 

Pawie kojarzą nam się z mocą kolorów – to ptaki, które po rozłożeniu ogonów wyglądają trochę tak, jakby miały do korpusu przytwierdzony ogromny wachlarz. Na zdjęciu widzimy tatuaż przedstawiający pawia z opuszczonym ogonem – i bez kolorów. To, co jest najbardziej ciekawe w tym misternie wykonanym tatuażu, to nie sam jego wzór – a precyzja wykonania oraz lokalizacja. Tatuaże na plecach raczej umieszczamy na środku, ponieważ dla większości z nas najbardziej atrakcyjnie wyglądają wzory symetryczne w tatuażu.

 

 

 

Tatuaż na kobiecym biodrze – orzeł

 

 

Co prawda tatuaż, który widzimy na zdjęciu, znajduje się nieco poniżej biodra, to taka definicja jego lokalizacji jak w temacie wpisu, wydawała się najbardziej trafiona. Co powoduje, że tak często tatuujemy sobie wizerunek orła? Chyba po prostu podziwiamy te zwierzęta i trochę im zazdrościmy: wolności i odwagi. Tatuaż z orłem dodaje nam co nieco pazura, poza tym po prostu lubimy wizerunek tego ptaka.

 

 

 

Tatuaż na kobiecych ramionach – klucz ptaków

 

 

Choć pewnie ornitolodzy nie zgodziliby się ze stwierdzeniem, że zaprezentowana na tatuażu ptasia kombinacja to klucz, nazwijmy roboczo ten wzorek kluczem ptaków. Lubimy tatuować sobie ptaki – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Lubimy, bo nam się podobają – a poza tym kojarzą nam się z wolnością, a przynajmniej od zawsze jesteśmy utwierdzani w przekonaniu, że ptak to symbol wolności (no chyba, że mowa o kolorowej papudze ze sklepu zoologicznego, którą trzymamy w klatce obok telewizora).

 

 

 

Kolorowy kobiecy tatuaż – coraz modniejszy?

 

 

Jeszcze niedawno za najseksowniejsze tatuaże świata uważało się te czarne – dzisiaj coraz bardziej sexy i coraz bardziej pożądane stają się tatuaże kolorowe, za pomocą których więcej można – w łatwiejszy sposób – opowiedzieć, ale które też ozdabiają nasze ciało. Pamiętajmy, że kolorowy tatuaż zawsze da się nieco przytłumić czernią, jeśli zbyt wyraźne mocne kolory przestaną nam odpowiadać. Jednak każdą decyzję o tatuażu, niezależnie od koloru, miejsca i kształtu – zawsze lepiej jest dobrze wcześniej przemyśleć:- )

 

 

 

Kobiecy tatuaż na żebrach – modne miejsce

 

 

Jednym z najmodniejszych ostatnio miejsc jeśli chodzi o tatuaż są żebra, wzdłuż linii naszych ramion. Fundujemy sobie tam najczęściej obrazki przedstawiające… ptaki! Dlaczego właśnie ptaki? Trudno powiedzieć, zapewne zaczęło się od kilku osób które taki wzorek sobie zafundowało, a później masa kolejnych osób zaczęła ten właśnie motyw w dokładnie tym samym miejscu powielać – tyle że w różnych wersjach, mniej lub bardziej zaawansowanych. Kopiowanie, powielanie wzoru tatuażu to nic złego, pod warunkiem, że oczywiście dobrze przemyślimy nasz tatuaż – i to, czy naprawdę nam się podoba.