Zabawny tatuaż na zakrycie czegoś, czego się wstydzimy

 

 

Na pewno niewiele osób, które oglądają tą stronę – bo i przecież niewiele osób generalnie – boryka się z takim problemem: zrośniętych palców. Dlatego nie traktujcie tego jako „pomysł na konkretną dolegliwość”. Po prostu chcemy pokazać Wam, że tatuaż także może być sposobem na ukrycie pewnych wstydliwych rzeczy – albo na zaakcentowanie ich tak, by wszystko wyglądało zabawnie. Podobnie niektórzy robią sobie tatuaże przy bliznach, na przykład tatuaż który wygląda jak suwak wokół oparzenia.

 

 

 

Tatuaże na stopach: pawie piórko i napis

 

 

Zawsze piszemy o tym, aby tatuaże w mocno widocznych miejscach dobrze przemyśleć – aby ich potem nie żałować. Teraz wrzucamy tatuaże w miejscu, które najczęściej nosimy zakryte – na stopach. Pamiętaj, że tatuaże na stopach będą inaczej wyglądały pod rajstopami czy delikatną skarpetką… inaczej w klapkach, inaczej w sandałach. Rzadko będziesz pokazywać je komukolwiek w pełni.

 

 

 

Tatuaż na stopie: pięta i motyw kotwicy

 

 

Są takie miejsca, w których tatuaże absolutnie wcale nas nie dziwią – a co więcej, nie robią na nas specjalnego wrażenia niezależnie od treści tych wzorów: plecy, ramiona, przedramiona. Jednak tatuaż na pięcie? To tak, jak tatuaż w uchu. Z tym że tatuaż na pięcie mało kto dostrzega i łatwo go ukryć, a tatuaż w uchu, zwłaszcza jeśli mamy krótkie włosy – widzą wszyscy i zawsze.

 

 

 

Tatuaż na stopie – kolorowy kwiatek

 

 

Panuje taka opinia, że najbardziej bolesne są tatuaże na stopach. Tymczasem sporo osób je sobie funduje – i o dziwo, większość stanowią chyba kobiety. Nic dziwnego w zasadzie, przecież to kobiety częściej prezentują i obnażają za pomocą skąpych bucików swoje stópki. Tatuaż na stopie musi być dobrze przemyślany pod tym względem, że mamy do dyspozycji nie dużą powierzchnię. Jeśli wzór będzie za bardzo skomplikowany, całość może być kiepsko widoczna zarówno z bliska, jak i z daleka.

 

 

 

Tatuaż na kobiecej nodze – wyszczupla?

 

 

Tatuaże mogą dodawać nam kilogramów, albo ich odejmować. Tatuaże mogą sprawiać że nasza sylwetka wygląda atrakcyjniej – albo wręcz przeciwnie. Mogą sprawiać wrażenie, że nasze ciało – albo pewne jego części, wygląda asymetrycznie. Kiedy wybieramy wzór tatuażu, to równie dobrze zastanówmy się nad miejscem, w którym będziemy go lokować. Aby przypadkiem zamiast ozdoby, nie zafundować sobie czegoś niekoniecznie atrakcyjnego na całe życie.

 

 

 

Tatuaż na stopie: biomechanika

 

 

Tak jak zostało to już opisane nie raz na tej stronie, biomechanika to jeden z najbardziej zaskakujących trendów w tatuażu. Wzory wyglądają tak, jakby część naszego ciała pozbawiona była skóry – pod spodem natomiast widzimy wzory wyglądające jak ludzkie mięśnie, kości i dodatkowo metalowe akcesoria. Czasami tatuaże są krwawe, czasami nie, czasami kolorowe, czasami czarne – w zależności od gustu posiadacza wzorów.

 

 

 

Drobniutki tatuaż na stopie – zdecydować się?

 

 

Czasami decyzje co do mikroskopijnych tatuaży przychodzą nam równie trudno, co decyzje na temat tatuażów o sporych gabarytach. Na zdjęciu widzimy mikroskopijny niemalże tatuaż w formie serduszka, wykonany na kobiecej stopie. To fajny pomysł na tatuaż, który na pewno da się w razie czego łatwo usunąć, albo wpleść w inny większy wzór. Jednak takie drobinki tatuażowe czasem mogą wyglądać jak plamy – nie jak prawdziwe tatuaże.

 

Kolorowy tatuaż na stopie – jak rysunek

 

 

Tatuaże na stopach mogą wyglądać naprawdę przeróżnie. Wbrew pozorom, to jedno z tych miejsc, na których nieudany tatuaż może prezentować się naprawdę kiepsko. Jeśli będzie mało wyraźny, stopa może wyglądać jakby była brudna – a nie wytatuowana. W przypadku tak kolorowego i wyrazistego tatuażu jak ten ze zdjęcia, nie ma takiego ryzyka. Jednak tatuując sobie wzory w kolorze pamiętajmy, że po pewnym, relatywnie krótkim czasie, trochę one wybledną – i nie będą już tak intensywne.

 

 

 

Tatuaż na stopie: jak wędkarski haczyk wbity w skórę

 

 

Niektóre tatuaże wyglądają naprawdę realistycznie! Zobacz na to zdjęcie, które dołączone zostało do wpisu. Tatuaż naprawdę wygląda, jak wbity w skórę wędkarski haczyk. Wzór jest na tyle precyzyjny, że pokazuje nawet zerwaną wędkarską nitkę. Czasami natrafiamy na tatuaże, które przedstawiają różnego rodzaju rany – razem z narzędziami, którymi zostały wykonane. Jednak taki wzór tatuażu – gdzie hak wędkarski wbija się w ludzką skórę – widzimy pierwszy raz, dlatego go Wam pokazujemy.

 

 

 

Tatuaż z kotwicą na stopie – kolorowa wersja

 

 

Jakiś czas temu, tatuaże przedstawiające kotwice, kojarzyły nam się głównie z mężczyznami, którzy uprawiają jeden z najpiękniejszych możliwych zawodów świata: są marynarzami. Dzisiaj po kotwice sięgamy coraz chętniej i coraz częściej, nie tylko w tatuażu. Na zdjęciu widzimy delikatną wersję kotwicy – kotwicę w kolorze, wytatuowaną na męskiej stopie. Wzór delikatny, jednak sama kotwica, to już mocny akcent.