Nieodpowiednia lokalizacja tatuażu – ku przestrodze

Spojrzyj najpierw na zdjęcie po prawej. Co widzisz? Widzisz składającą się do skoku, albo do walki, postać z bajki, prawda? Teraz spojrzyj na zdjęcie po lewej stronie. Co widzisz? Czy nie przypadkiem męskiego penisa i część pozostałego składu męskich genitaliów? A no właśnie. A to ten sam tatuaż, tylko kiepsko ulokowany. Przez to, że spod krótkiego rękawka t-shirtu wystaje tylko drobny kawałek całości tatuażu… mamy taki nieciekawy, komiczny dla obserwatorów, ale tragiczny dla posiadacza tatuażu efekt.

Tatuaż na męskim ramieniu: kolorowy motyw… puszki

Cóż, nawet jeden z najbardziej znanych twórców malował puszki i dobrze mu za to płacili, więc dlaczego by nie wytatuować sobie puszki? Podrzucamy ten wzorek aby pokazać Wam, że niezależnie od tego, co mamy wytatuowane, jak dokładnie skomponowany jest nasz wzorek – jeśli jest to profesjonalna robota profesjonalnego tatuażysty – kompozycja może prezentować się świetnie. Poza tym, dzielimy się tym tatuażem, bo to tatuaż wyjątkowy, oryginalny. W końcu nie często spotykamy w tatuażach motyw aluminiowych puszek… :- )

Tatuaż na kobiecym ramieniu – ukwiecone gałęzie

Kobiece tatuaże z kwiatami pojawiają się stosunkowo często – i nic w tym dziwnego. Motywy kwiatów prezentują się w tatuażu niezwykle dobrze. Jednak zazwyczaj wybieramy konkretne motywy kwiatów: najchętniej róże. Rzadko zdarzają się motywy takie jak ten ze zdjęcia, gdzie zaprezentowaną mamy gałąź drzewa, a na niej rozsiane chaotycznie co nieco kwiaty. A szkoda, bo to całkiem przyjemny i uniwersalny motyw na tatuaż, nie tylko na ramię.

Tatuaż na ramieniu: obwisłe, uschnięte kwiaty

 

 

Podobnie jak z każdym innym wzorem w tatuażu – i ze wzorem kwiatowym należy uważać. Nie tylko wybierając specjalistę od tatuażu i wybierając konkretny motyw – ale i lokalizację. Spójrzcie na tatuaż zaprezentowany na fotce dołączonej do tego posta: kwiaty wyglądają nieźle, jednak tatuaż po pierwsze jest bardzo ciemny (kolorystyka kojarzy nam się ze zgnilizną, nie łąkowym blaskiem), po drugie kwiaty w tatuażu skierowane są ku dołowi – a więc wyglądają na uschnięte.

 

 

 

Tatuaż na kobiecym ramieniu – okrąg

 

 

Niektóre tatuaże fascynują nas ze względu na swoją oryginalną formę. Niektóre ze względu na treść, jaką sobą prezentują. Tymczasem są także wzory, które fascynują nas… swoją prostotą. Przykładem niech będzie tatuaż ze zdjęcia: zwykły okrąg o szerokiej linii, wytatuowany na ramieniu. Po co komu taki tatuaż? Kto decyduje się na tatuaż, który nie przypomina w zasadzie niczego i niczego sobą nie prezentuje? Widocznie są ludzie, którzy cenią sobie prostą geometrię.

 

 

 

Tatuaż na kobiecym ramieniu – motyl

 

 

Motyw motyla w kobiecym tatuażu pojawia się bardzo często i nic w tym dziwnego. Już dzieci w szkole podstawowej lubią malować motylki (i chłopaki, i dziewczyny) bo to obrazki naprawdę urocze. Motyw motyla jest uniwersalny, więc pasuje do tatuażu w każdym miejscu – i tatuażu kolorowego i tatuażu czarnego. Pasuje bez względu na wiek posiadacza tatuażu, bez względu na rozmiar i bez względu na zastosowaną kolorystykę. Co więcej, motyw motyla możemy wkomponować w zasadzie w każdy tatuaż.

 

 

 

Tatuaż z motywem kwiatu – róża

 

 

Kolorowe tatuaże z kwiatami, a najczęściej właśnie różami, kobiety wybierają często – bo dodają im kobiecości, bo sprawiają, że ciało wygląda atrakcyjnie. To fajny pomysł na tatuaż dla kogoś, kto po prostu za pomocą wzoru na stałe chce ozdobić swoje ciało, a nie specjalnie coś za pomocą tatuażu pokazać czy zaprezentować całemu światu. Pamiętajmy, że tatuaż to decyzja na całe życie: atrakcyjnego tatuażu nie powinniśmy żałować nigdy, natomiast tatuażu dobranego „na szybko”, bez przemyślenia – możemy żałować do końca życia.

 

 

 

Tatuaż na ramieniu – oryginalny sposób przedstawienie ptaka

 

 

Ptaki w tatuażach pojawiają się w różnych formach. Czasem tatuujemy sobie ich „portrety”, czasem całe sylwetki. Sylwetki w locie, albo w spoczynku. Czasem tatuujemy sobie tylko ptasie skrzydła, czasem tylko pióra. A czasem wykorzystujemy motyw ptaków w tatuażu w oryginalny sposób – i o tatuażu, który podsuwamy Wam na zdjęciu, zdecydowanie można powiedzieć, że to bardzo ciekawa forma prezentacji.

 

 

Oryginalny tatuaż na ramieniu – kolorowy portret pana z wąsami

 

 

Tatuaże traktujemy zazwyczaj bardzo poważnie. Oczywiście zdarzają się ludzie, którzy robią sobie tatuaże bez przemyślenia tego, nie u profesjonalnego tatuażysty, albo tatuują sobie „byle co”, byle by mieć tatuaż. Poza tym – tatuaże zazwyczaj wyrażają jakieś nasze myśli, przekonania, czy chociażby gusta. Co prezentuje ten tatuaż – wie chyba tylko jego posiadacz. Jednak z pewnością o tym tatuażu można powiedzieć, że to tatuaż nieco zabawny. Oryginalny, bo rzadko takie się spotyka.

 

 

 

Tatuaż na kobiecym ramieniu: kwiaty i cętki

 

 

Kwiaty – przeważnie róże i tulipany – oraz cętki, te gepardzie i tygrysie w szczególności, często pojawiają się w kobiecych motywach. Jakich motywach? W ozdobach odzieży, aplikacjach na ubraniach, w dodatkach (na przykład biżuterii, paskach, torebkach), w makijażu, w stylizacjach paznokci. Pojawiają się również w tatuażach, jednak rzadko występują razem, jako kombinacja tych dwóch wzorów. Na zdjęciu podsuwamy Wam pomysł na tatuaż, w którym można połączyć łatwo kwiaty i cętki właśnie.