Tatuaż na przedramieniu – motyw okularów

Fakt – zdjęcie zrobione w taki sposób, kiedy jedna osoba zakrywa twarz drugiej – a tatuaż na przedramieniu wygląda jak prawdziwe okulary, to fajna zabawa i fajny pomysł na fotkę. Tylko… ile razy do roku robimy takie zdjęcia? – No rzadko, a tatuaż zostaje na całe życie. Nie dajemy gwarancji, że to co widzicie na zdjęciu to tatuaż trwały, permanentny, jednak możemy podejrzewać że tak jest. Jeśli tak – brawa dla posiadacza tatuażu za odwagę. Jednak motyw okularów to trochę… nudny wzór na tatuaż. Za to nie oklepany, rzadki.

Uroczy tatuaż na kobiecym przedramieniu – drepczący lisek

 

 

Lubimy zwierzęce motywy w tatuażu. Lubimy, bo nam się zwyczajnie podobają. Dla facetów częściej atrakcyjne są drapieżne, zadziorne zwierzęta – lwy, tygrysy, wilki, drapieżne ptaki, zwłaszcza orły. Kobiety wolą w tatuażu delikatniejsze stworzonka – na przykład sowy, koty, myszki. Tu mamy inny pomysł na zwierzęcy tatuaż: tatuaż przedstawiający motyw lisa. Czy nie wygląda uroczo?

 

 

 

Tatuaż na przedramieniu – geometryczny motyw ptaka

 

 

To nie przypadek, że w tatuażach jakie wrzucamy Wam tutaj, aby się nimi podzielić, często pojawia się motyw ptaków. Nie dlatego, że to nasz ulubiony motyw – a dlatego, że po prostu wiele osób lubi takie właśnie tatuaże. Ptaki po pierwsze kojarzą nam się z wolnością i przestrzenią, a po drugie – ładnie wyglądają. Są urocze. Lubimy na nie patrzeć, więc i w tatuażu chętnie po nie sięgamy. Nawet jeśli są w prostej geometrycznej formie – takie tatuaże nigdy nam się nie nudzą. I rzadko żałujemy, że je właśnie wybraliśmy.

 

 

 

Tatuaż z dużym piórem na męskim przedramieniu

 

 

Tatuaże z ptasimi piórkami kojarzą nam się głównie z kobietami. Motyw piórek pojawia się nie tylko w tatuażach: mamy ozdoby do włosów z kolorowymi syntetycznymi piórkami, naszyjniki i kolczyki z piórkami, motywy piór w naszywkach i nadrukach odzieżowych. Tymczasem również mężczyźni sięgają czasami po motyw piór – na przykład w tatuażu. Tu piórko na męskim przedramieniu wygląda na bardziej toporne niż piórka w kobiecych tatuażach – i słusznie. Facet powinien wybierać męski tatuaż, nie babski.

 

 

 

Tatuaż na przedramieniu – zmutowany kościotrup

 

 

Lubimy tatuować sobie na swoim ciele motywy związane ze śmiercią. Wcale niekoniecznie tylko osoby, które zajmują się czy interesują okultyzmem i satanistycznymi zabawami, tatuują sobie kościotrupy, czaszki i inne tego typu motywy. Niektórzy z nas wybierają je, by przez to dodać swojemu ciału nieco bardziej zadziornego wyglądu. Dla innych znowu tatuaż z motywem śmierci, lub kojarzący się ze śmiercią – to sposób na pokazanie, że jesteśmy z myślą o odejściu w jakiś sposób oswojeni.

 

 

 

Tatuaż na męskiej ręce – od ramienia po nadgarstek

 

 

Kiedy decydujemy się na tatuaż na ramieniu, często myślimy o tym, by dało się go w przyszłości połączyć z kontynuacją wzoru na przedramieniu. Tatuaże wybieramy przeróżne, co można zobaczyć na tej stronie. Na zdjęciu widzimy wzór, który chyba jest tylko ozdobą męskiej ręki – nie prezentuje żadnej konkretnej rzeczy, żadnego konkretnego motywu. Jednak prezentuje się świetnie i naprawdę dobrze pokrywa rękę.

 

Tatuaż jak oplatający przedramię winobluszcz

 

 

Tatuaż, który widzimy na zdjęciu, to zdecydowanie coś oryginalnego – kiedy na naszych ciałach w tatuażu pojawiają się rośliny, to zazwyczaj są to… róże i lilie. Te pierwsze kojarzą nam się z delikatnością i siłą jednocześnie, te drugie z kolei to jedne z najbardziej majestatycznie wyglądających kwiatów. Tutaj mamy zupełnie inny tatuaż, w całkowicie zielonej wersji. Plus za oryginalność!

 

 

 

Tatuaż jak opaska na ramieniu

 

 

Pamiętacie takie bransoletki i „naszyjniki”, które wykonane były z czegoś w rodzaju miękkiej żyłki? Naciągało się je na nadgarstek, albo na ramię – i wyglądały trochę jak tatuaż. Tatuaż, który zaprezentowany został na tym zdjęciu, trochę nam się z taką biżuterią, którą fundowały sobie głównie dzieciaki i nastolatki (choć nie tylko!). To coś w rodzaju opaski, która oplata rękę – i wygląda trochę jak henna, trochę jak biżuteria, trochę jak prawdziwy tatuaż.

 

 

 

Symetryczne tatuaże – dlaczego najchętniej je wybieramy?

 

 

Tak już jest poukładane w naszych głowach, że większości ludzi najbardziej podobają się wzory symetryczne – dotyczy to oczywiście nie tylko tatuażu, ale i na przykład nadruku na koszulce, czy generalnie symetrii naszego stroju. W ubraniu lubimy sięgać czasem po asymetrię, która dodaje nam oryginalności. Jednak w tatuażu jednak najczęściej sięgamy po symetrię, bo to jednak wzór na całe życie. Nie chodzi nawet o to, by tatuaż był idealnie symetryczny, jak ten ze zdjęcia – ale by symetrycznie tatuaż układał się na naszym ciele.

 

 

 

Tatuaż z motywem gitarowych strun na przedramieniu

 

 

Dla fanów muzyki i tatuażu: wzór przedstawiający gitarowy gryf, w wersji nieco zmodyfikowanej. Za pomocą tatuażów na naszym ciele, zazwyczaj chcemy przynajmniej symbolicznie pokazać coś, co nas interesuje, co nam się podoba. Możemy podejrzewać śmiało, że mężczyzna którego przedramię z tatuażem widzimy na zdjęciu, to fan muzyki gitarowej.