Tatuaż na kobiecych plecach: zielone liście bluszczu

Bluszcz kojarzy nam się z różnymi rzeczami: mnie osobiście z winobluszczem wspinającym się po murze na naszej działce, innym – nie wiedzieć czemu – z więzieniem, innym z byciem unicestwionym przez kogoś bliskiego. Bluszcz to wdzięczna roślina, o ile oczywiście chcemy ją mieć tam, gdzie nam się zaczyna panoszyć. W krótkim czasie pokrywa sobą sporą powierzchnię. Tatuaż ze zdjęcia nie zakrywa całych pleców – ale liści bluszczu, w zielonym kolorze, jest w tatuażu całkiem sporo.

Oryginalny tatuaż na plecach – chyba tylko dla artystki

Nie wiem jak Wam, ale nam ten wzór tatuażu, który co nieco przypomina ściekającą po kartce plamę farby, co nie co namalowany surrealistycznie motyw kwiatu, który również się rozpływa i ścieka – nam to kojarzy się ze studentką architektury. Serio, gdybyście przeszli się po wydziale architektury na wybranej politechnice, zobaczylibyście, że takie tatuaże pasowałyby właśnie do 80% laseczek, które włóczą się po tamtejszych korytarzach. Lubią imponować – nie zawsze trafionymi – oryginalnymi stylizacjami. Takim tatuażem też chętnie by zaszpanowały.

Kolorowy tatuaż na kobiecych plecach – duży motyw wróżki

Wróżka, kobieta elfa, czy może czarodziejka z jakiejś bajkowej krainy – trudno zdefiniować jednoznacznie. Nam ten motyw skojarzył się z wróżką, stąd taki a nie inny tytuł, temat tego wpisu. Z tak ogromnymi tatuażami w kolorze spotykamy się stosunkowo rzadko – zwłaszcza jeśli jeden duży wzór tatuażu zajmuje tak sporą powierzchnię. Częściej widujemy raczej kombinacje drobnych kolorowych tatuaży. Głównie jest to związane z kosztami: tak duży kolorowy tatuaż to jednak naprawdę spory wydatek, poza tym sporo czasu do spędzenia w studio tatuażu.

Tatuaż na plecach: kobieca wersja Hamleta

Może fani twórczości Szekspira powiedzą, że pisanie o tym tatuażu jak w temacie wpisu to coś w rodzaju profanacji – jednak ryzykujemy. Na zdjęciu dołączonym do posta, widzicie tatuaż przedstawiający portret kobiety, która trzyma na ręku ludzką czaszkę. Wydaje się, jakby chciała ją pocałować – niekoniecznie jakby wypowiadała słowa „Być albo nie być” – a jednak ten tatuaż kojarzy nam się z Hamletem. Zawsze to jakiś ciekawy pomysł na tatuaż inny niż typowe wzory z katalogów w studio.

Tatuaż na łopatce – ludzkie oko

 

 

Tatuaż, który prezentujemy na zdjęciu, wygląda jak kobiece oko umalowane precyzyjnie. Makijaż iście imprezowy, można powiedzieć wręcz, że kabaretowy. Po co ktoś tatuuje sobie oko na łopatce? – Powód jest na pewno jeden: po prostu taki wzór tatuażu komuś wpadł w oko i prezentuje się atrakcyjnie. Nie wszystkie tatuaże muszą nieść za sobą jakieś przesłanie, zdradzać poglądy czy spojrzenie na świat posiadacza. Czasem tatuujemy sobie coś – aby uatrakcyjnić nasze ciało, niekoniecznie pokazywać wszystkim wokół co myślimy o świecie i co mamy w sercu.

 

 

 

Kolorowy tatuaż na kobiecych plecach – kwiaty

 

 

To mężczyźni częściej decydują się na tatuaże, które zajmują sporą powierzchnię ich ciała. Zdarzają się jednak również kobiety, które ozdabiają tatuażem na przykład całe swoje plecy – są to tatuaże i czarne i kolorowe. Większość kobiecych tatuaży, gdyby przeprowadzić statystyki, zapewne związana byłaby z kwiatami. Kobiety lubią te motywy – zwłaszcza w kolorowych wersjach – ponieważ delikatnie ozdabiają ciało.

 

 

 

Tatuaż, który wygląda jak obraz

 

 

Każdy z nas na pewno zna obraz Muncha „Krzyk”. Nam ten tatuaż kojarzy się właśnie z „Krzykiem”, ze względu na to, że wygląda jak obraz. Wygląda naprawdę świetnie i prezentuje się doskonale, choć trudno jest z daleka dostrzec w nim istotne detale. Jak widać, nie każdy tatuaż musi przypominać prosty szkic czy rysunek – możemy znaleźć albo zaprojektować sobie takie tatuaże, które będą wyglądały jak zdecydowanie bardziej zaawansowana technologia tworzenia sztuki, na przykład akwarela czy obraz farbami olejnymi.

 

 

 

Drobniutki kobiecy tatuaż na plecach – motyw ważki

 

 

Są takie motywy tatuażu, które potrafimy doskonale zrozumieć: tatuujemy sobie ptaki, bo kojarzą nam się z wolnością, sięgamy po tatuaże z kwiatami, bo pięknie się prezentują, podobnie tatuaże z motywami motyli. Jednak tatuaże z ważkami, które są całkiem popularne wśród kobiet, trudno jest w zasadzie w jakikolwiek sposób wytłumaczyć. Bo co tak fascynującego jest w ważkach, że chcemy mieć je na swoich tatuażach? Może ktoś z Was wie?

 

 

 

Tatuaż ze skrzydłami inaczej

 

 

Nie wszystkie tatuaże, które fundujemy sobie na naszych ciałach, przedstawiają pewne motywy wprost. Czasami do zaprezentowania różnych motywów, używamy czegoś w rodzaju wizualnej metafory. Tak właśnie jest w przypadku tatuażu ze zdjęcia – nie są to skrzydła same w sobie, a jednak tak właśnie wyglądają. To rzecz gustu – jednym z nas taki tatuaż nie będzie się podobał w ogóle – dla innych z nas to będzie po prostu ciekawa forma zaprezentowania skrzydeł nieco inaczej.

 

 

 

Wytatuowane plecy – tatuaż z motywami obcych kultur

 

 

Tak to już zazwyczaj jest, że najbardziej interesują nas kultury odległych nam krain – a mało interesuje nas to, co dzieje się i działo wokół nas, teraz albo kilkaset lat temu. Również w tatuażu wiele osób wybiera motywy związane z obcymi kulturami – zamiast wybierać tatuaże, które choć w minimalnym stopniu nawiązują do kultury europejskiej. Co dokładnie przedstawia ten tatuaż, trudno nam powiedzieć. Jednak rzadko zdarzają się takie tatuaże, które pokrywają dosłownie całe plecy – więc wrzucamy go, bo to sprawia, że jest ciekawy.