Tatuaż na kobiecym dekolcie – delikatny napis

Jak już kiedyś wspominaliśmy, tatuaże na kobiecym dekolcie są raczej unikane, ponieważ obawiamy się, że będziemy musiały przysłaniać wzorek na przykład w pracy, jeśli naszemu szefowi nie spodoba się to, że „świecimy” tatuażem. Jednak tak delikatny wzorek, jeszcze do tego w formie estetycznego napisu, jak tatuaż ze zdjęcia – chyba nikomu w niczym nie będzie przeszkadzał. Co więcej, jako dodatkowy plus stawiamy fakt, że nawet z wiekiem, kiedy nasza delikatna kobieca skóra zacznie się marszczyć – tak delikatny tatuaż z napisem nie straci swojego uroku.

Tatuaż na dekolcie i szyi – kobiecy? Seksowny?

 

 

Faceci, którzy lubią tatuaże – także u kobiet – na pewno powiedzą, że tatuaże dziewczyny ze zdjęcia wyglądają kobieco i seksownie. Jednak nie wszystkim to się podoba – nie wszystkim facetom, nie wszystkim kobietom. Zanim zrobisz sobie tatuaże w tak widocznych miejscach, pomyśl jednak o sobie, nie o tych, którzy Twój tatuaż będą oglądać, podziwiać. Zastanów się, czy jako kobieta 50+ będziesz chciała z takimi dziarami pokazywać się światu – a przede wszystkim samej sobie przed lustrem?

 

 

 

Tatuaż na kobiecym dekolcie – dlaczego rzadko się decydujemy?

 

 

Tatuaż na dekolcie, zwłaszcza tak wysoko jak u kobiety ze zdjęcia, to zawsze swojego rodzaju ryzyko. Po pierwsze: po jakimś czasie może przestać nam się podobać, a dekolt jednak prawie zawsze widzimy o poranku w lusterku. Po drugie, tatuaż może nie podobać się naszemu pracodawcy – i czekać nas będzie chodzenie do pracy w bluzkach zakrywających nasz dekolt po samą szyję. Po trzecie – z wiekiem tatuaż – razem z jędrnością naszej skóry, może tracić swoją pierwotną formę i nie prezentować się już tak doskonale.

 

 

 

Tatuaż z kwiatem na kobiecym dekolcie

 

 

Można kłócić się na temat lokalizacji tatuażu – dla jednych z Was to tatuaż na ramieniu, tylko że z przodu, dla innych to tatuaż na obojczyku, a my nazywamy go tatuażem na dekolcie. Nie ma co się jednak sprzeczać, że to tatuaż bardzo kobiecy. Dziewczyny rzadko decydują się na tatuaże w takim miejscu – najczęściej wybieramy jednak ramiona albo plecy, które w razie czego można w pewien sposób ukryć, nawet zakładając elegancką sukienkę z dekoltem. Jednak są odważne kobiety – które nie boją się tatuażów widocznych niemalże zawsze.

 

 

 

Tatuaż na kobiecym dekolcie – napis

 

 

Kobiety rzadko ozdabiają swój dekolt tatuażem, ponieważ zazwyczaj obawiają się, że za jakiś czas może on nie wyglądać już tak korzystnie. To słuszne rozterki, bo czasami zdarza się przecież, że to co w tatuażu podoba nam się w wieku 20 lat, za kolejnych 20 lat może nas nieco peszyć i powodować, że będziemy się krępować. Łatwiej jest i rozsądniej – postawić na tatuaż na plecach, których przecież nie oglądamy na co dzień.

 

 

 

Drobne tatuaże – na co należy uważać?

 

 

Drobne tatuaże z jednej strony są bezpieczne – bo kiedy będziemy chcieli na przykład się ich pozbyć, nie będzie to nas kosztowało ani wiele pieniędzy, ani wiele bólu. Są też delikatne, więc nie ma konieczności zakrywania ich w pracy, jeśli nasz pracodawca wymaga od nas eleganckiego i schludnego wyglądu. Nie będzie miał pretensji o drobny tatuaż. Jednak należy uważać na to, by rozważnie wybierać wzory: na przykład tatuaż ze zdjęcia wygląda tak, jakby był niedorobiony, niedokończony.

 

 

 

Tatuaż na kobiecej klatce piersiowej – wytatuowany dekolt

 

 

Kiedy spoglądamy na zdjęcie dołączone do tego wpisu, zdecydowanie możemy powiedzieć, że tatuaż wykonany został z największą precyzją. Wzór prezentuje się świetnie! Niewiele kobiet decyduje się na tatuaże na klatce piersiowej, zwłaszcza na dekolcie. Wolimy raczej tatuaże, które na co dzień można dość łatwo zakryć – niekoniecznie zakładając na przykład golf latem. Motyw tatuażu, który został zaprezentowany na fotce, świetnie sprawdziłby się także na kobiecych plecach!

 

 

 

Tatuaże na dekolcie – kotwice

 

 

Lubimy symetryczne tatuaże, ponieważ generalnie w swoim ciele cenimy symetrię. Na zdjęciu widzimy dwa identyczne tatuaże, nad którymi pojawiły się tylko rozróżniające je akcenty w postaci liter i cyfr. Tatuaże wyglądają świetnie – bo są delikatne, ale z drugiej strony umiejscowione w takim położeniu, że są widoczne na co dzień. Jednak jeśli posiadaczka tatuaży ma ochotę je zakryć – wystarczy, że założy bardziej zasłaniającą dekolt i obojczyki bluzkę – i tatuaże schowane.

 

 

 

Tatuaż na kobiecych obojczykach – tatuaż z napisem

 

 

Kiedy widzimy tego typu tatuaż u kobiety, z góry możemy podejrzewać, że jest ona prawdziwą fanką modyfikacji ciała, słucha ostrej muzyki i koniecznie chce pokazać, jaka jest w środku. Tatuaż na obojczykach w formie dużego i wyraźnego napisu, to tatuaż dla odważnych – albo lekkomyślnych. Ciekawe, czy pani ze zdjęcia za dwadzieścia lat nadal będzie zadowolona z tatuażu, którego nie widać jedynie spod bluzki z golfem – i z rozciągniętego kanałem ucha, którego nie da się już przywrócić do naturalnej formy?

 

 

 

Kobiecy tatuaż na klatce piersiowej

 

 

Zdjęcie zostało dodane do tego wpisu, ponieważ chcemy poruszyć temat tatuażu na klatce piersiowej – kobiecej klatce piersiowej. Odważna kobieta z pewnością powie, że co z tego, że za dwadzieścia, czterdzieści lat dekolt się zmarszczy, a wraz z nim zmarszczy się tatuaż. Kiedy jesteśmy starzy, wyglądamy staro i tyle – więc i tatuaż się starzeje wraz z nami. Coś w tym jest, jednak… przemyśl dobrze, czy chcesz ryzykować. Może warto wybrać mniej widoczne miejsce? Którego nie trzeba będzie później maskować…