Tatuaż na kobiecym ramieniu – ukwiecone gałęzie

Kobiece tatuaże z kwiatami pojawiają się stosunkowo często – i nic w tym dziwnego. Motywy kwiatów prezentują się w tatuażu niezwykle dobrze. Jednak zazwyczaj wybieramy konkretne motywy kwiatów: najchętniej róże. Rzadko zdarzają się motywy takie jak ten ze zdjęcia, gdzie zaprezentowaną mamy gałąź drzewa, a na niej rozsiane chaotycznie co nieco kwiaty. A szkoda, bo to całkiem przyjemny i uniwersalny motyw na tatuaż, nie tylko na ramię.

Kolorowy tatuaż na kobiecych plecach – kwiaty

 

 

To mężczyźni częściej decydują się na tatuaże, które zajmują sporą powierzchnię ich ciała. Zdarzają się jednak również kobiety, które ozdabiają tatuażem na przykład całe swoje plecy – są to tatuaże i czarne i kolorowe. Większość kobiecych tatuaży, gdyby przeprowadzić statystyki, zapewne związana byłaby z kwiatami. Kobiety lubią te motywy – zwłaszcza w kolorowych wersjach – ponieważ delikatnie ozdabiają ciało.

 

 

 

Tatuaże na nadgarstkach i przedramionach – kolorowe i czarne kwiaty

 

 

Jeśli należycie do grona osób, które po prostu nie wyobrażają sobie asymetrii na swoim ciele, również w tatuażu, mamy dla Was ciekawy pomysł na ozdobienie ciała. Na przykład tatuaże na rękach ze zdjęcia – wzory nie są idealnie symetryczne, jednak kiedy ręce są ze sobą „złożone”, wytatuowane kwiaty wyglądają do siebie podobnie. Choć jedna część jest kolorowa – a druga to tatuaż czarny, symetria jest widoczna.

 

 

 

Tatuaż na ramieniu: obwisłe, uschnięte kwiaty

 

 

Podobnie jak z każdym innym wzorem w tatuażu – i ze wzorem kwiatowym należy uważać. Nie tylko wybierając specjalistę od tatuażu i wybierając konkretny motyw – ale i lokalizację. Spójrzcie na tatuaż zaprezentowany na fotce dołączonej do tego posta: kwiaty wyglądają nieźle, jednak tatuaż po pierwsze jest bardzo ciemny (kolorystyka kojarzy nam się ze zgnilizną, nie łąkowym blaskiem), po drugie kwiaty w tatuażu skierowane są ku dołowi – a więc wyglądają na uschnięte.

 

 

 

Tatuaż, który przedstawia kwiaty i… – no właśnie, co?

 

 

Niektóre tatuaże, na jakie się decydujemy, wyglądają na tyle zagadkowo, że nawet najbardziej hojnie obdarzeni wyobraźnią ludzie mają problem z ich zrozumieniem. Tak jest w przypadku tatuażu ze zdjęcia: wyraźnie widzimy motyw kwiatów, jednak co poza tym znajduje się na tatuażu, trudno jest wychwycić. Cóż, dla jednych tatuaż ma być ozdobą dla nich samych tylko – a tylko niektórym zależy na tym, aby tatuaż podobał się innym i był przez innych dobrze rozumiany i interpretowany, odbierany.

 

 

 

Tatuaż na kobiecym ramieniu: kwiaty i cętki

 

 

Kwiaty – przeważnie róże i tulipany – oraz cętki, te gepardzie i tygrysie w szczególności, często pojawiają się w kobiecych motywach. Jakich motywach? W ozdobach odzieży, aplikacjach na ubraniach, w dodatkach (na przykład biżuterii, paskach, torebkach), w makijażu, w stylizacjach paznokci. Pojawiają się również w tatuażach, jednak rzadko występują razem, jako kombinacja tych dwóch wzorów. Na zdjęciu podsuwamy Wam pomysł na tatuaż, w którym można połączyć łatwo kwiaty i cętki właśnie.

 

 

 

Tatuaż na kobiecym ramieniu – motyw kwiatów

 

 

Kiedy mówimy o tatuażach na ramieniu, zazwyczaj kojarzą nam się one ze zwartymi wzorami, które przedstawiają jakiś obraz czy portret. Na zdjęciu widzimy inną kompozycję – tatuaż który w delikatny sposób oplata ramię. Przypomina to trochę koronkową narzutkę. Delikatne wzory zawsze można za jakiś czas wzmocnić mocniejszą formą tatuażu – jednak fajnie jest zacząć od tatuażu delikatnego i sprawdzić, czy aby taki delikatny szkic nie wystarczy, by w ciekawy sposób ozdobić nasze ciało.

 

 

 

Kolorowy tatuaż z kwiatami na kobiecym ramieniu

 

 

Motywy kwiatów w tatuażu kobiet pojawiają się bardzo często – co zresztą nie jest niczym dziwnym i nietypowym. Lubimy motywy kwiatów, bo są delikatne, można w nich wykorzystać całą gamę kolorów, a do tego są uniwersalne. Uniwersalne pod tym względem, że nie musimy specjalnie zastanawiać się nad tym, co ktoś o nas pomyśli patrząc na nasz tatuaż. To tylko ozdoba, bez żadnych filozoficznych przesłań i tak dalej.

 

 

 

Tatuaż z kwiatowym motywem na plecach

 

 

Z jednej strony mówimy, że kobiety wybierają motywy kwiatów w tatuażu, ponieważ to motywy bardzo wdzięczne i dobrze się prezentują. Z drugiej strony – często możemy podejrzewać, że posiadaczka tatuażu po prostu bardzo chciała go mieć – a nie miała niestety pomysłu na ciekawy wzór, dlatego wybrała kwiaty. Dla jednych z nas tatuaż to tylko ozdoba dla ciała, dla innych z kolei to także sposób na wyrażenie siebie. Czy coś wyrażamy pokazując światu kwiaty w tatuażu na plecach? Chyba nie. Może tylko jaki kolor lubimy…

 

 

 

Delikatny tatuaż na kobiecej łopatce – kwiaty i motyle

 

 

Kwiaty i motyle w tatuażach kobiet pojawiają się bardzo często. Kobiety lubią te wzory, bo kojarzą im się z delikatnością i naturalnym urokiem. Wszystko można przedstawić w tatuażu dobrze, albo źle. Można też średnio – i chyba ten tatuaż ze zdjęcia, jest przykładem wzoru wykonanego w średniej jakości sposób. Nie warto na tatuażach oszczędzać – tyle podpowiadamy. W końcu to decyzja na całe życie.