Kolorowy tatuaż z motywem ptaka – szkic + akwarela

 

 

Już kilka razy wrzucaliśmy na tę stronę tatuaże, które swoją formą wyglądają, przypominają nam akwarelowy obraz. Ten wzór również tak wygląda – z tą różnicą, że pokazany na zdjęciu wytatuowany kolorowy ptak, ma dodatkowo swój szkic. To tak, jakby najpierw malarz naszkicował sobie wzór obrazu ciemnym ołówkiem, a dopiero potem przeciągnął całość kolorowymi farbami akwarelowymi.

 

 

 

Tatuaż jak akwarelowy obraz – wiosenne klimaty

 

 

Lekki, kobiecy i delikatny – tak można śmiało powiedzieć o tatuażu ze zdjęcia. Kolory, które dominują w tym wzorze to delikatne pastele, a sama forma tatuażu kojarzy nam się z akwarelowym obrazem. Rzadko spotykamy takie tatuaże, w których nie ma wyraźnych konturów, a wzór wygląda raczej jak rozmazana pędzelkiem farba, czy roztarte na papierze suche pastele. A szkoda, bo to tatuaże bardzo wdzięczne i z pewnością różniące się swoją formą od tatuaży tradycyjnych, którymi najczęściej pokrywamy swoje ciało.

 

 

 

Tatuaż jak akwarela: wzór z kolorową pandą

 

 

Ludzie lubią różne zwierzęta. Dla jednych z nas istnieją tylko koty, dla innych psy, jedni są zakochani w koniach, inni w ptakach czy motylach. A jeszcze inni, jak widać na zdjęciu dołączonym do tego posta – są zakochani w pandach. Tatuaże ze zwierzętami pojawiają się stosunkowo często: tatuujemy sobie lwy i tygrysy, lubimy tatuaże z ptakami, zwłaszcza orłami, lubimy tatuaże z wilkami… i jak widać, część z nas także lubi tatuaże z misiami panda:- )

 

 

 

Tatuaż, który wygląda jak obraz

 

 

Każdy z nas na pewno zna obraz Muncha „Krzyk”. Nam ten tatuaż kojarzy się właśnie z „Krzykiem”, ze względu na to, że wygląda jak obraz. Wygląda naprawdę świetnie i prezentuje się doskonale, choć trudno jest z daleka dostrzec w nim istotne detale. Jak widać, nie każdy tatuaż musi przypominać prosty szkic czy rysunek – możemy znaleźć albo zaprojektować sobie takie tatuaże, które będą wyglądały jak zdecydowanie bardziej zaawansowana technologia tworzenia sztuki, na przykład akwarela czy obraz farbami olejnymi.

 

 

 

Tatuaż, który wygląda jak obraz Picassa

 

 

Czy kojarzy Wam się to bardziej z Picassem, czy kubistycznymi artystami których trudno jest pojąć – to już Wasza indywidualna sprawa. Nam za pierwszym spojrzeniem, za pierwszym zerknięciem ten tatuaż skojarzył się z twórczością Pablo Picasso. Tatuaż wykonany bardzo precyzyjnie i delikatnie – całość wygląda na zgraną kompozycję. Pewnie niewielu z Was zdecydowałoby się na tak nietuzinkowy wzór – ale jak widzicie, są tacy, którzy sięgają po przeróżne dziwaczne pomysły w tatuażu.

 

 

 

Tatuaż jak prawdziwy obraz – dzieło sztuki

 

 

Tatuaże zazwyczaj wyglądają jak szkice, jak rysunki. Zdarzają się jednak takie wzory, które wyglądają jak obrazy – i to obrazy malowane różnymi technikami. Widzimy tatuaże, które wyglądają jak akwarela, widzimy takie, które wyglądają jak farba olejna – i takie tatuaże, które przypominają luksusowe graffiti. Tatuaż ze zdjęcia, wygląda jak delikatny obraz namalowany akwarelą właśnie.

 

 

 

Tatuaż jak delikatna akwarela – motyw ptaka

 

 

Ptaki pojawiają się w tatuażach bardzo często. Dla jednych ten wybór wiąże się z symboliką – chcemy za pomocą takiego tatuażu podkreślić, jak ważna jest dla nas wolność. Ptaki traktujemy jako jedne z najbardziej wolnych zwierząt świata (no może poza kurczakami z fermy drobiu…). Dla niektórych z nas, ptaki po prostu wyglądają pięknie. I dlatego decydujemy się na taki motyw w tatuażu. Przykład tatuażu: obrazek, który wygląda jak akwarela.

 

 

 

Kobiecy tatuaż na plecach: drobne skrzydełka jak malowane akwarelą

 

 

Jeden z trendów, który coraz prężniej się rozwija w dziedzinie tatuażu, to tatuaże które wyglądają jak obrazy malowane akwarelą. Ten tatuaż ze zdjęcia, nazwalibyśmy raczej połączeniem szkicu z akwarelą. Skrzydła na plecach w tatuażu, kojarzą nam się z takimi grafikami jakie ma na swoich plecach nasza rodaczka Doda. A tymczasem – mogą wyglądać całkiem inaczej, a równie ciekawie. Oczywiście wszystko to kwestia gustu – zarówno w sztuce, jak i w tatuażu, który dla większości z Was na pewno też jest dziedziną sztuki, skoro tu zaglądacie.

 

 

 

Kobieta na kobiecych plecach – tatuaż jak portret

 

 

Co mówi ten tatuaż, trudno stwierdzić. Czy jest to wyznanie miłości wobec kobiet, czy jest to podkreślenie, że kobiety są piękniejsze od facetów – i nawet kobieta jest w stanie uwiecznić sobie taki tatuaż na całych plecach? Nie ważne – czasem nie da się zrozumieć intencji i przemyśleń posiadacza tatuażu. W tym przypadku oceniamy jakość i formę, która w naszym odczuciu jest jak najbardziej w porządku. Całość dobrze się ze sobą zgrywa i komponuje – a to już wiele, jak na tatuaż.

 

 

 

Tatuaż na kobiecej łydce – kwiatowy wzór jak abstrakcyjna akwarela

 

 

Coraz popularniejsze stają się wzory tatuażu, które przypominają albo szkice, albo obrazy malowane akwarelą. Te drugie nie mają wyraźnych konturów i są zdecydowanie bardzo delikatne – czasami stawiamy na obrazy przedstawiające krajobrazy, czasem ulubione zwierzęta, postaci. Czasami wybieramy… odrobinę abstrakcji, bo nawet w czymś tak ważnym (tatuaż jest z założenia na całe życie) nie obawiamy się postawić na coś szalonego, innego.