Oryginalny tatuaż na plecach – chyba tylko dla artystki

Nie wiem jak Wam, ale nam ten wzór tatuażu, który co nieco przypomina ściekającą po kartce plamę farby, co nie co namalowany surrealistycznie motyw kwiatu, który również się rozpływa i ścieka – nam to kojarzy się ze studentką architektury. Serio, gdybyście przeszli się po wydziale architektury na wybranej politechnice, zobaczylibyście, że takie tatuaże pasowałyby właśnie do 80% laseczek, które włóczą się po tamtejszych korytarzach. Lubią imponować – nie zawsze trafionymi – oryginalnymi stylizacjami. Takim tatuażem też chętnie by zaszpanowały.

Kolorowy tatuaż z motywem ptaka – szkic + akwarela

 

 

Już kilka razy wrzucaliśmy na tę stronę tatuaże, które swoją formą wyglądają, przypominają nam akwarelowy obraz. Ten wzór również tak wygląda – z tą różnicą, że pokazany na zdjęciu wytatuowany kolorowy ptak, ma dodatkowo swój szkic. To tak, jakby najpierw malarz naszkicował sobie wzór obrazu ciemnym ołówkiem, a dopiero potem przeciągnął całość kolorowymi farbami akwarelowymi.

 

 

 

Tatuaż jak akwarelowy obraz – wiosenne klimaty

 

 

Lekki, kobiecy i delikatny – tak można śmiało powiedzieć o tatuażu ze zdjęcia. Kolory, które dominują w tym wzorze to delikatne pastele, a sama forma tatuażu kojarzy nam się z akwarelowym obrazem. Rzadko spotykamy takie tatuaże, w których nie ma wyraźnych konturów, a wzór wygląda raczej jak rozmazana pędzelkiem farba, czy roztarte na papierze suche pastele. A szkoda, bo to tatuaże bardzo wdzięczne i z pewnością różniące się swoją formą od tatuaży tradycyjnych, którymi najczęściej pokrywamy swoje ciało.

 

 

 

Tatuaż jak akwarela: wzór z kolorową pandą

 

 

Ludzie lubią różne zwierzęta. Dla jednych z nas istnieją tylko koty, dla innych psy, jedni są zakochani w koniach, inni w ptakach czy motylach. A jeszcze inni, jak widać na zdjęciu dołączonym do tego posta – są zakochani w pandach. Tatuaże ze zwierzętami pojawiają się stosunkowo często: tatuujemy sobie lwy i tygrysy, lubimy tatuaże z ptakami, zwłaszcza orłami, lubimy tatuaże z wilkami… i jak widać, część z nas także lubi tatuaże z misiami panda:- )

 

 

 

Tatuaż jak prawdziwy obraz – dzieło sztuki

 

 

Tatuaże zazwyczaj wyglądają jak szkice, jak rysunki. Zdarzają się jednak takie wzory, które wyglądają jak obrazy – i to obrazy malowane różnymi technikami. Widzimy tatuaże, które wyglądają jak akwarela, widzimy takie, które wyglądają jak farba olejna – i takie tatuaże, które przypominają luksusowe graffiti. Tatuaż ze zdjęcia, wygląda jak delikatny obraz namalowany akwarelą właśnie.

 

 

 

Tatuaż jak czarno-biała akwarela

 

 

Tatuaże, które wyglądają niczym obraz namalowany akwarelą, pojawiały się już na tej stronie kilka razy. Zawsze jednak były to tatuaże kolorowe – ten, który prezentujemy dzisiaj, to tatuaż wykonany w czerni. Na papierze nazwalibyśmy go „czarno-białą akwarelą”. Wykonanie takiego tatuażu, wbrew pozorom dla tatuażysty może być trudniejsze, niż wydziabanie precyzyjnego szkicu. W końcu trzeba igłą zrobić to, co normalnie robi się pędzelkiem umoczonym w farbie…

 

 

 

Tatuaż jak delikatna akwarela – motyw ptaka

 

 

Ptaki pojawiają się w tatuażach bardzo często. Dla jednych ten wybór wiąże się z symboliką – chcemy za pomocą takiego tatuażu podkreślić, jak ważna jest dla nas wolność. Ptaki traktujemy jako jedne z najbardziej wolnych zwierząt świata (no może poza kurczakami z fermy drobiu…). Dla niektórych z nas, ptaki po prostu wyglądają pięknie. I dlatego decydujemy się na taki motyw w tatuażu. Przykład tatuażu: obrazek, który wygląda jak akwarela.

 

 

 

Tatuaż na przedramieniu: sowa, niczym namalowana akwarelową farbą

 

 

Kolorowe tatuaże, to zazwyczaj czarne szkice wypełnione wybranymi barwami. Tatuaże mogą mieć także inną formę, czego dowodem jest tatuaż zaprezentowany na zdjęciu. Na przedramieniu wydziabana została sowa, która wygląda jak rodem wyjęta z obrazu malowanego akwarelową farbą. Tatuaż często traktujemy jako dzieło sztuki – nie tylko ozdobę naszego ciała. Taki wzór wykona dla nas prawdziwy artysta – tatuażysta z pasją i doświadczeniem, który będzie wiedział, jak posługiwać się igłami tak, by osiągnąć zamierzony efekt!

 

 

 

Tatuaż jak akwarela: motyl

 

 

Trendy w tatuażu zmieniają się – jak wszelkie inne trendy modowe. Lubimy je śledzić i podglądać, choć nie zawsze mamy ochotę za nimi podążać. Są tacy fani tatuażu, którzy pozostają bierni, dopóki nie natkną się na coś takiego, co w 100% chcą sobie wytatuować na swoim ciele. Dopiero wtedy ruszają pod igłę. Jednym z nowych trendów w tatuażu są wzory, które wyglądają jak akwarela, albo suche pastele. Kolorowe tatuaże w tym stylu wyglądają naprawdę zaskakująco.

 

 

 

Tatuaż na kobiecej łydce – kwiatowy wzór jak abstrakcyjna akwarela

 

 

Coraz popularniejsze stają się wzory tatuażu, które przypominają albo szkice, albo obrazy malowane akwarelą. Te drugie nie mają wyraźnych konturów i są zdecydowanie bardzo delikatne – czasami stawiamy na obrazy przedstawiające krajobrazy, czasem ulubione zwierzęta, postaci. Czasami wybieramy… odrobinę abstrakcji, bo nawet w czymś tak ważnym (tatuaż jest z założenia na całe życie) nie obawiamy się postawić na coś szalonego, innego.