Tatuaż na plecach: kobieca wersja Hamleta

Może fani twórczości Szekspira powiedzą, że pisanie o tym tatuażu jak w temacie wpisu to coś w rodzaju profanacji – jednak ryzykujemy. Na zdjęciu dołączonym do posta, widzicie tatuaż przedstawiający portret kobiety, która trzyma na ręku ludzką czaszkę. Wydaje się, jakby chciała ją pocałować – niekoniecznie jakby wypowiadała słowa „Być albo nie być” – a jednak ten tatuaż kojarzy nam się z Hamletem. Zawsze to jakiś ciekawy pomysł na tatuaż inny niż typowe wzory z katalogów w studio.

Tatuaż z czaszką – bardzo realistyczny wzór!

 

 

Tatuaże z czaszkami. Dlaczego je lubimy? Przeważnie w pewien sposób, poprzez taki tatuaż, chcemy podkreślić dla siebie i dla całego świata, że nie boimy się śmierci, jesteśmy z nią oswojeni. Czasem zdarzają się tatuaże, które nie przedstawiają czaszki wyraźnie, tylko stanowią jej zarys. Ten tatuaż, to jednak prawdziwy majstersztyk. Wygląda naprawdę na robotę profesjonalisty.

 

 

 

Mroczny tatuaż na klatce piersiowej

 

 

Mroczne tatuaże – kto je częściej wybiera, kobiety czy mężczyźni? Przeglądając strony poświęcone tatuażowi ciężko to stwierdzić, bo zarówno kobiety jak i mężczyźni lubią sobie fundować wzory, które kojarzą nam się ze śmiercią i mrokiem. Najczęściej wybieramy motyw czaszki, motyw kościotrupów. Lubimy takie tatuaże, bo one w pewien sposób dodają nam siły. Oswajamy się ze śmiercią – a poza tym za pośrednictwem takiego tatuażu pokazujemy światu, że śmierć nam nie straszne.

 

 

 

Tatuaż na plecach – motyw czaszki i kwiatów

 

 

Połączenie motywu czaszki i kwiatów w tatuażu zdarza się stosunkowo często – w końcu czaszki kojarzą nam się z pogrzebami, a pogrzeby z kolei z kwiatami składanymi na grobie. Skąd w nas pociąg do tatuowania sobie motywów związanych ze śmiercią? Są różne wersje wytłumaczenia tego. Tak czy inaczej, tatuaż zaprezentowany na zdjęciu zdecydowanie kojarzy nam się ze śmiertelnymi klimatami.

 

 

 

Tatuaż na ręce: czaszka i kwiaty z czerwonymi akcentami

 

 

I czaszki, i kwiaty, w tatuażu pojawiają się dość często. Wzory, które wybieramy, prezentujemy na wiele różnych sposobów. Na zdjęciu widzimy motyw kwiatu i motyw czaszki scalone w jedną kompozycję. Można podejrzewać, że najpierw powstał kwiat – a potem, by uzupełnić kompozycję tatuażu, by stał się i większy, i ciekawszy, dodana została czaszka i cała otoczka tych wzorów.

 

Tatuaż na kobiecych plecach – ogromna czaszka

 

 

Kiedy widzimy taki tatuaż, jak ten zaprezentowany na zdjęciu dołączonym do tego wpisu, nie mamy wątpliwości, czy wzór został zaprojektowany od początku do końca, czy to było kilka scalonych osobno wzorków. To jeden ogromny wzór zaprojektowany jako jednolity wzór na całe plecy. Wykonanie takiego tatuażu, to na pewno kwestia nie jednego spotkania z tatuażystą, nie jednej wizyty w studio tatuażu. To spora powierzchnia i spory wydatek – a sam tatuaż, jego wykonanie, to sporo czasu.

 

Tatuaż z kolorowym motywem czaszki

 

 

Tatuaże z czaszkami, zazwyczaj pojawiają się w nieco mrocznych wersjach i wydaniach – co nikogo nie dziwi. Jeśli decydujemy się na motyw czaszki w tatuażu, musimy mieć jakieś ciągoty do klimatów związanych ze śmiercią, przemijaniem. Na zdjęciu widzimy tatuaż z czaszką w wersji kolorowej – jednak sama kompozycja wzoru sprawia, że kolory nie odejmują mu mrocznego wyglądu.

 

 

 

Tatuaż wewnątrz ucha – na małżowinie

 

 

Nasze ciało ma całkiem sporą powierzchnię do tatuażu – nawet jeśli kruche z nas i wiotkie istoty. A jednak niektórzy z nas decydują się na tatuaże w takich miejscach… które no cóż, powierzchnią nie specjalnie mogą się pochwalić. Na zdjęciu widzimy tatuaż, który ktoś wydziabał sobie… w środku ucha. Ciekawy pomysł na tatuaż, jednak zdecydowanie musiało to być bolesne przedsięwzięcie.

 

 

 

Zabawny kobiecy tatuaż – czaszka w lalkowej wersji

 

 

Kiedy myślimy o tatuażu przedstawiającym motyw czaszki, zazwyczaj przychodzą nam do głowy skojarzenia z mrocznymi wzorami, na które decydują się głównie mężczyźni. Tymczasem czaszki w tatuażu możemy spotkać także w kobiecych, a nawet można powiedzieć – dziewczęcych – wersjach. Na zdjęciu czaszka z różowymi akcentami, która niewątpliwie nikogo nie ma straszyć, a jedynie ma stanowić ozdobę ciała posiadaczki tatuażu.

 

 

 

Pomysłowy tatuaż na ramieniu: co widzisz w tym wzorze?

 

 

Zdarzyło mi się kiedyś kupić swojemu facetowi koszulkę, na której widziałam motyw tropikalnej plaży. Kiedyś kumpel rzucił do niego: ale czaszka! – I okazało się, że jak się na koszulkę spojrzy z pewnej perspektywy, to faktycznie plaża układała się w czaszkę. To samo jest z obrazem, jaki został uwieczniony w tym tatuażu – kiedy patrzymy z daleka, widzimy motyw czaszki. Kiedy przyglądamy się tatuażowi z bliska, widzimy biesiadującą przy romantycznej kolacji parę. Naprawdę pomysłowy tatuaż!