Tatuaż jak żywe zwierzę: wąż

 

 

Węże pojawiają się w tatuażach dość często, ale rzadko w tak zaawansowanej formie wzoru jak na zdjęciu. Tutaj tatuaż naprawdę wygląda jak żywe zwierzę. Wąż prezentuje się jak prawdziwy, nie tylko dzięki kolorom i precyzji wykonania tatuażu, ale i ze względu na swoją formę. Każdy wzór można przedstawić w wersji 2D, albo 3D. Ten wąż zdecydowanie wygląda jak trójwymiarowe, żywe stworzenie. Mistrzowska precyzja, mistrzowska robota – brawa dla tatuażysty.

 

 

 

Tatuaż z orderem, który wygląda jak trójwymiarowy

 

 

Tatuaże dzisiaj prezentują nam naprawdę przeróżne formy. Możemy na stronach poświęconych tatuażom oglądać takie wzory, które wyglądają jak szkice. Oglądamy tatuaże, które wyglądają jak obrazy namalowane farbą olejną, akwarelą, pastelami. Możemy oglądać też tatuaże, które wykonane zostały w taki sposób, że wyglądają jak trójwymiarowe wzory. Przykład takiego tatuażu widzicie na zdjęciu dołączonym do tego wpisu.

 

 

 

Tatuaż, który wygląda jak trójwymiarowa rzeźba – męskie ramię

 

 

Podobnie jak w grafice komputerowej – czy rysunku, malarstwie – tak i w tatuażu można stworzyć swojego rodzaju złudzenia optyczne. Tatuaże mogą wyglądać jak trójwymiarowe rzeźby, jeśli wzór zostanie opracowany w taki sposób. Ten wzór na męskim ramieniu, który widzimy na zdjęciu, moglibyśmy raczej nazwać płaskorzeźbą – jednak niewątpliwie złudzenie trójwymiarowości jest widoczne.

 

 

 

Pająk wspinający się po ręce – tatuaż w wersji trójwymiarowej

 

 

Tatuaże, które wyglądają jak trójwymiarowe motywy, pojawiają się coraz częściej. Tatuażyści mają dziś więcej przeróżnych metod na tworzenie wzorów – nie muszą tworzyć ich ręcznie, rysując na kartkach i kalkach ołówkiem czy tuszem. Wprawieni tatuażyści, którzy zajmują się także grafiką, mogą dziś tworzyć wzory także na komputerze – a tam wykonanie takiego cacka w 3d to nie problem. Oczywiście, jeśli ktoś potrafi się bawić w grafika.

 

 

 

Tatuaż 3D – insekt wspinający się po ramieniu

 

 

Wzory tatuażu zazwyczaj dopasowane są w taki sposób, aby wyglądały na dwuwymiarowe obrazy na naszej skórze. Zdarzają się jednak pomysły – jak i realizacje – wzorów, które po wykonaniu wyglądają jak trójwymiarowe. Przykład takiego wzoru możecie zobaczyć na zdjęciu dołączonym do wpisu. Wygląda to, jakby pająk wspinał się po ramieniu właściciela tatuażu. Z pewnością wiele osób, które mają fobię przeciw pająkom, niechętnie przytulałyby się do tej osoby… :- )

 

 

 

Tatuaż w wersji 3D? – To możliwe!

 

 

Spójrz na tatuaż ze zdjęcia. Czy na pierwszy rzut oka nie wydaje Ci się, że to siedzący na kobiecej ręce motyl, z uniesionymi do góry skrzydełkami? Podobnie jak w przypadku filmów, tak i w przypadku tatuażu jesteśmy w stanie wywołać, sprawić efekt trójwymiarowości. Co prawda nie każdy tatuażysta jest w stanie takie małe arcydzieło dla nas wykonać, ale jeśli dobrze się rozejrzymy, dobrze poszukamy – na pewno znajdziemy studio, w którym tatuażysta, prawdziwy artysta, podejmie się dla nas takiego kolorowego, trójwymiarowego wyzwania.

 

 

 

Muzyczny tatuaż 3D – tatuaż dla facetów i dla dziewczyn

 

 

Niektóre motywy w tatuażach są uniwersalne. Na przykład tatuaże które przedstawiają urocze kwiatuszki, serduszka i słoneczka – to wzory zarezerwowane dla kobiet, albo facetów którzy chcieliby być kobietami. Ale są takie motywy, które nadają się do „wydziabania” sobie zarówno przez kobiety, jak i facetów – przykładem takiego tatuażu jest ten ze zdjęcia. Tatuaż dla fanów muzyki!

 

 

 

Tatuaż 3D – mur na przedramieniu!

 

Nadal lubimy „płaskie” tatuaże, które przedstawiają szkice i symbole, jednak coraz częściej i również coraz chętniej sięgamy także po tatuaże 3D, tatuaże które przedstawiają motywy, które wyglądają jak żywe – a w zasadzie jak prawdziwe, bo żywe nie zawsze… Spójrz na to zdjęcie. Tatuaż naprawdę wygląda tak, jakby ludzka ręka – męska dłoń – przebijała mur. Tego typu motywy możemy wykonać już w każdym profesjonalnym, podkreślamy profesjonalnym studio tatuażu, które zatrudnia prawdziwych artystów znających się na rzeczy. Tatuaże 3D, trójwymiarowe, możemy zafundować sobie i w kolorze – i w wersji czarno-białej.

 

 

 

Tatuaż jak trójwymiarowy – tatuaż na stopie

 

 

Współczesne tatuaże mają tak przeróżne formy, że nie sposób byłoby je wszystkie opisać. Nie pomieściłaby tego nawet obszerna praca magisterska absolwenta akademii sztuk pięknych. Tatuaże są kolorowe, czarne, dokładne, będące szkicami, przypominające zdjęcia, obrazy malowane akwarelą czy farbą olejną. Mamy tatuaże proste i płaskie – ale i tatuaże, które wyglądają jak trójwymiarowe. Na przykład spoglądając na ten prosty tatuaż z liśćmi bluszczu i biedronką, na pierwszy rzut oka możemy mieć wrażenie, że na stopie znajduje się prawdziwa gałązka z listkami i prawdziwa biedronka – dopiero kiedy przyjrzymy się bliżej, widzimy że to tatuaż.

 

 

 

Tatuaż jak trójwymiarowa grafika – żołnierz

Z kim kojarzą Ci się najczęściej tatuaże? Z więźniami i marynarzami – odpowiedziałaby na to pytanie większość z nas. Tatuaże więźniów i marynarzy, to przeważnie bardzo proste obrazki, mowa oczywiście o tatuażach wykonanych za kratami i tatuażach marynarzy z ubiegłych stuleci. Dzisiejsze męskie tatuaże mogą być zdecydowanie bardziej zaawansowane – i przedstawiać nawet trójwymiarowa grafikę, która często wygląda znacznie lepiej niż ta z telewizji czy komputerów. Musimy tylko natrafić na odpowiednie studio tatuażu – a w zasadzie wybrać odpowiednie studio tatuażu.