Zabawny tatuaż – tatuaż jak rysunek

 

 

Pokazywaliśmy już nie jeden tatuaż, który wyglądał jak szkic czy wykonany cienkopisem rysunek. Zazwyczaj jednak – niezależnie od formy – tatuaże są poważne i przedstawiają bardzo poważne motywy. Tutaj widzimy tańczącą parę, która ma twarze przypominające gołe czaszki. Pozycja dwóch osób w tatuażu również nie wygląda jak scena z teatru czy operetki – a mimo wszystko, tatuaż prezentuje się naprawdę ciekawie.

 

Tatuaż z motylem – prosty wzór, prymitywny tatuaż

 

 

Piszemy tak o tatuażu w temacie, ponieważ… dla nas, w dzisiejszych czasach, kiedy mamy do wyboru katalogi z tak pięknymi i zaawansowanymi tatuażami, to grzech wybierać taki wzór. Podobnie – podpisywanie motywu jest po prostu dziwne. Tatuaż – choć nie jest najwyższych lotów – jest wzorem, który każdy rozpoznaje, więc podpisywanie go… zwłaszcza tak mało atrakcyjną czcionką mija się z celem.

 

 

 

Tatuaż łączący napis i motyw piórka

 

 

Pióra i napisy – to chyba najczęściej możemy zaobserwować w tatuażach, śledząc co tatuują sobie najchętniej kobiety dzisiaj. Na zdjęciu widzimy tatuaż, w którym te dwa motywy scalają się w jedność. Prosty tatuaż bez zbędnych dodatków, który dobrze wyglądałby zarówno w dużej, jak i małej wersji. Nadaje się – ze względu na swoją prostotę – do wytatuowania w zasadzie na każdej części ciała.

 

 

 

Tatuaż z motywem morza i jachtu – prosty wzór

 

 

Choć generalnie najczęściej zachwycamy się tatuażami, które są wykonane jak prawdziwe arcydzieła, przypominają piękną grafikę albo obraz – to ten motyw też nas urzeka. Morze, przedstawione w tatuażu w bardzo prostej formie, a na morzu bujający się na falach jacht. Możemy mieć 99% pewności, że osoba, która jest w posiadaniu tego tatuażu, to fan(ka) żeglarstwa… albo marynarz!

 

 

 

Malutki tatuaż na stopie – serduszko w oryginalnej wersji

 

 

Małe tatuaże, które zawierają w sobie napisy albo delikatne wzorki, stają się coraz modniejsze i popularniejsze. Kiedyś tatuaże fundowali sobie głównie faceci, dzisiaj tatuaże są tak samo modne wśród mężczyzn jak i kobiet. Decyzja o tatuażu zawsze powinna być dobrze przemyślana. Mały wzorek, jak ten na zdjęciu, zawsze można zakryć innym tatuażem – ale w przypadku dużych wzorów, nie ma już takiej możliwości.

 

 

 

Tatuaż w dolnej części pleców – dalej modny?

 

 

Jeszcze niedawno szałem jeśli chodzi o tatuaże u kobiet, były tatuaże znajdujące się w dolnej części pleców – najczęściej w formie różnego rodzaju symetrycznych tribali. Dzisiaj coraz rzadziej kobiety decydują się na takie wzory i to miejsce na tatuaż, bo takie tatuaże zaczęły być – nie oszukujmy się – traktowane jako nieco kiczowate. Ale jeśli masz taki tatuaż – nie przejmuj się, dorabiając do niego co nieco możesz sprawić że będzie wyglądał dobrze i modnie.

 

 

 

Prosty tatuaż – męska łydka

 

 

Czasami kiedy oglądasz katalogi lub albumy z tatuażami, widzisz prawdziwe dzieła sztuki. Tatuaże wykonywane są niczym najlepszej jakości grafika komputerowa – mogą wyglądać nawet na trójwymiarowe rzeźby! A czasami napotykasz się na wzorki takie jak ten ze zdjęcia – czarna plama z odrobiną konturów. To wcale nie oznacza, że osoba posiadająca tatuaż nie chciała wydać więcej pieniędzy, albo trafiła na złe studio tatuażu. Może po prostu akurat taki wzorek jej się podobał.

 

 

 

Tatuaże po wewnętrznej stronie ramion – kobiece!

 

 

Jeśli marzysz o zrobieniu sobie tatuażu, ale obawiasz się, że kiedyś przestanie Ci się on podobać, albo będziesz się go wstydzić, albo nie chcesz aby ktoś widział go na Tobie na pierwszy rzut oka – jest kilka takich miejsc, w których możesz wytatuować sobie coś tylko dla siebie. Tatuaż nie musi być w miejscu intymnym – aby był intymny. Możesz zafundować sobie tatuaż na przykład po wewnętrznej stronie ramion – i wówczas nie będzie on widoczny na pierwszy rzut oka… ale kiedy tylko będziesz chciała, będziesz mogła na niego spojrzeć.

 

 

 

Prosty czarny tatuaż na plecach

Czarne tatuaże z prostymi wzorami wcale nie muszą być nudne. Kiedy spoglądamy na załączone zdjęcie, na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że to skomplikowany wzór – a na pewno nie kilka prostych linii. Gdy przyglądamy się bliżej, okazuje się że wzór naprawdę jest całkiem prosty, a jego zrobienie nie wymagało z pewnością tak wiele czasu, jak w przypadku na przykład tatuowania portretów. Proste wzory mogą być równie ciekawe, co wzory wykonywane na przykład na wzór zdjęcia albo obrazu. Muszą być po prostu odpowiednio zaplanowane.

 

Tatuaż na ręce: proste wzory 3D

Kiedyś tatuaże kojarzyły się głównie z kotwicami i nagimi kobietami, którzy mężczyźni – często podczas zbyt długiego pobytu w więzieniu – tatuowali sobie na ramionach czy przedramionach. Dzisiaj tatuaże czasami odzwierciedlają nasze gusty muzyczne, czasem poglądy na świat, czasem nawet poglądy polityczne. Wszystko zależy od tego, do czego ma nam służyć tatuaż – po co go sobie robimy. Jeżeli ma być jedynie ozdobą naszego ciała, często wybieramy monolityczne wzory jak na zdjęciu, które przedstawiamy. Jeśli chcemy za pomocą tatuażu coś przekazać innym – pojawiają się wzory zdecydowanie bardziej zaawansowane.