Tatuaż na nadgarstku – motyw Myszki Mickey

 

 

Jednymi z najbardziej popularnych ostatnio kobiecych tatuaży są te, które umieszczone są na nadgarstku. Kobiety często decydują się na delikatne, nie rzucające się w oczy wzory. Wybieramy napisy, motyw kokardy, kotwicy, serc – ale nie tylko. Na zdjęciu widzicie fajny pomysł na dziewczęcy tatuaż, który za pomocą delikatnego szkicu prezentuje postaci z jednej z najbardziej popularnych bajek – Myszki Mickey.

 

 

 

Tatuaż z motywem sierpa księżycowego

 

 

Tatuaże z motywem księżyca, najczęściej pojawiają się w takiej właśnie wersji – widzimy sierp księżyca, a nie księżyc w pełni. Tatuaże z księżycami najczęściej wybieramy w wersji czarnej, a na zdjęciu widzimy odmianę – tatuaż w wersji kolorowej. Fajny motyw – jednak nieco dziecinny, nieco infantylny. Poza tym nie wykonamy go w sporych rozmiarach, bo będzie zbyt jednolity.

 

 

 

Tatuaż na górnej części pleców – motyl

 

 

Czy to motyl, czy może ważka, może wam powiedzieć tylko specjalista od tych spraw związanych z owadami:- ) My zakładamy, że to motyl, tylko nieco nieśmiały, bo nie rozłożył jeszcze swoich skrzydeł całkowicie. Lubimy tatuować sobie plecy, ponieważ dają nam sporą powierzchnię do planowania wzorów. Czasem wybieramy wzory nieco małe – a czasem pozwalamy sobie na tatuaż na całych plecach.

 

 

 

Malutki tatuaż na kobiecym nadgarstku – ważka

 

 

Kobiety rzadziej niż mężczyźni decydują się na pokaźne tatuaże, zakrywające sporą część ciała. Za to częściej decydują się na tatuaże w wersji mikro, na które mężczyźni rzadko mają ochotę – bo wydają się im one mało męskie. Tatuaż, który zaprezentowany został na zdjęciu, to tatuaż zdecydowanie kobiecy. Nie ma co się takich obawiać – zawsze można po jakimś czasie przerobić je na większy wzór, który wyraźniej będzie ozdabiał nasze ciało.

 

 

 

Tatuaż w formie szkicu – tatuaż jak grafika

 

 

Niektóre tatuaże, które z pozoru są proste, dla tatuażysty mogą być nieco skomplikowane do wykonania. Kiedy wybieramy sobie tatuaż, nie możemy mieć stu procentowej pewności, że zostanie on wykonany doskonale i poprawnie. Musimy skrupulatnie wybierać tatuażystę, aby przypadkiem nie wykonał na naszym ciele jakiegoś szkaradziejstwa, którego będziemy potem mogli żałować.

 

 

 

Tatuaż za uchem – drobny wzór nie zawsze jest estetyczny

 

 

Czasem tkwimy w przekonaniu, że im mniejszy tatuaż, tym mniej ewentualnie mógłby nam zaszkodzić. W jakim sensie? No jeśli nam się znudzi taka kruszynka za uchem, to po prostu za ucho sobie nie będziemy spoglądać – a poza tym, taki mały tatuaż dla innych też jest trudniejszy do dostrzeżenia. Zawsze warto jednak tatuaż w wersji mikro przemyśleć również pod takim względem, jak bez lupy będą go widzieć inni… czy aby nie przypadkiem jak kilka karaluchów mieszkających za naszym uchem?

 

 

 

Malutki tatuaż – dobry tylko w niektórych miejscach

 

 

Fundując sobie taką malutką kotwicę na nadgarstku, na pewno nie wyrządzamy sobie krzywdy. Kotwicę, nawet jeśli bardzo nam się znudzi będzie można zakryć innym, większym tatuażem – i tyle. Jednak kiedy dziaramy sobie jakiś drobiazg na przykład na twarzy, na szyi, na karku czy dekolcie – musimy uważać. Przede wszystkim dlatego, że z daleka taka drobinka może wyglądać tak, jakby to mucha usiadła nam na buzi… a nie jak tatuaż:- )

 

 

 

Malutki tatuaż na stopie – serduszko w oryginalnej wersji

 

 

Małe tatuaże, które zawierają w sobie napisy albo delikatne wzorki, stają się coraz modniejsze i popularniejsze. Kiedyś tatuaże fundowali sobie głównie faceci, dzisiaj tatuaże są tak samo modne wśród mężczyzn jak i kobiet. Decyzja o tatuażu zawsze powinna być dobrze przemyślana. Mały wzorek, jak ten na zdjęciu, zawsze można zakryć innym tatuażem – ale w przypadku dużych wzorów, nie ma już takiej możliwości.

 

 

 

Mikro tatuaże – hot or not?

 

 

Jeśli śledzisz trendy w tatuażach, na pewno zorientowałaś się, że tendencje są dwie: tatuujemy sobie spore przestrzenie na naszym ciele, albo wykonujemy dosłownie mikro tatuaże, które są trudne do dostrzeżenia. Są to zazwyczaj napisy, albo malutkie znaczki które symbolizują coś ważnego dla nas. Małe tatuaże są OK, bo przecież zawsze – kiedy nam się znudzą, albo zapragniemy czegoś o znacznie większej powierzchni użytkowej, możemy zakryć malutki delikatny wzorek dużym tatuażem i nie będzie go wcale widać, albo zostanie wkomponowany w większą całość.

 

 

 

Mały kolorowy, kobiecy tatuaż

 

 

Chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z tatuażem? Obawiasz się jednak, czy na pewno dobrze robisz ozdabiając swoje ciało? Najlepiej zacznij od drobnego wzorku, które później nie będziesz musiała na pewno żałować. Drobne wzory są urocze i na pewno po jakimś czasie nie będziesz pluła sobie w brodę, że pozwoliłaś się „wydziabać”. Pomysłów na wzorki jest tak wiele, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Dla przykładu podrzucamy urocze, kolorowe serduszko, które wygląda jak zamknięta kłódka.