Kolorowy tatuaż na kobiecych plecach – duży motyw wróżki

Wróżka, kobieta elfa, czy może czarodziejka z jakiejś bajkowej krainy – trudno zdefiniować jednoznacznie. Nam ten motyw skojarzył się z wróżką, stąd taki a nie inny tytuł, temat tego wpisu. Z tak ogromnymi tatuażami w kolorze spotykamy się stosunkowo rzadko – zwłaszcza jeśli jeden duży wzór tatuażu zajmuje tak sporą powierzchnię. Częściej widujemy raczej kombinacje drobnych kolorowych tatuaży. Głównie jest to związane z kosztami: tak duży kolorowy tatuaż to jednak naprawdę spory wydatek, poza tym sporo czasu do spędzenia w studio tatuażu.

Duży tatuaż na kobiecych plecach – hinduskie wzory

 

 

Tego typu tatuaż, jaki możecie zobaczyć na zdjęciu, które załączone zostało do niniejszego wpisu, kojarzą nam się bardziej z henną – tatuażami krótkotrwałymi – niż z tatuażem klasycznym. Jednak jak widać (oczywiście o ile to nie fotomontaż:- ) zdarzają się kobiety, które tatuują sobie takie wzory klasyczną metodą – i to na całkiem sporej powierzchni skóry, nie tylko na dłoniach, jak robi się to w Indiach.

 

 

 

Tatuaż na boku pleców – paw

 

 

Pawie kojarzą nam się z mocą kolorów – to ptaki, które po rozłożeniu ogonów wyglądają trochę tak, jakby miały do korpusu przytwierdzony ogromny wachlarz. Na zdjęciu widzimy tatuaż przedstawiający pawia z opuszczonym ogonem – i bez kolorów. To, co jest najbardziej ciekawe w tym misternie wykonanym tatuażu, to nie sam jego wzór – a precyzja wykonania oraz lokalizacja. Tatuaże na plecach raczej umieszczamy na środku, ponieważ dla większości z nas najbardziej atrakcyjnie wyglądają wzory symetryczne w tatuażu.

 

 

 

Duży tatuaż na kobiecym boku – feniks

 

 

Czy to feniks, czy może paw – możemy się sprzeczać. Może to po prostu wyimaginowany, wymyślony gatunek ptaka. Na pewno nie możemy się nie zgodzić, że to tatuaż dużych rozmiarów. Tatuaże na boku, które pokrywają nasze ciała od żeber, przez biodra, po uda – mogą optycznie nas wyszczuplać, ale mogą też dodawać nam kilogramów. Co więcej, niektóre wzory – jak ten który pokazujemy – mogą odbierać naszej sylwetce kształtnego wyglądu.

 

 

 

Tatuaż na plecach – kolorowy feniks

 

 

Tatuaże, które zajmują tak sporą powierzchnię naszego ciała, jak ten tatuaż ze zdjęcia, wymagają wiele czasu. Musimy liczyć się z tym, że tatuażysta nie wykona dla nas takiego wzoru za jednym zamachem, za jednym posiedzeniem w studio – bo jest to niemożliwe. Zazwyczaj w przypadku tak dużego tatuażu, najpierw wykonuje się szkic – a przy kolejnych wizytach w studio tatuażu, uzupełnia się go kolorami. Patrząc na ten tatuaż możemy powiedzieć, że jest on całkiem nowy – bo kolory są jeszcze intensywne.

 

 

 

Wytatuowane męskie plecy: tatuaż jak grobowiec z wielkim krzyżem

 

 

Trudno na sto procent stwierdzić, co przedstawia tatuaż ze zdjęcia – jednak nam to wygląda na próbę zaprezentowania… grobowca. Jest coś, co przypomina kamień, jest duży, majestatyczny krzyż – i są daty, są napisy. Co powoduje człowiekiem, że ma ochotę wytatuować sobie na całych plecach tatuaż w formie grobowca? Ciężko stwierdzić, jednak większości tatuaży nie da się zawsze zinterpretować i myślowo uzasadnić, jeśli te tatuaże nie należą do nas samych.

 

 

 

Duży tatuaż na plecach – czaszka!

 

 

Duży tatuaż, który zajmuje całe plecy, to spory wydatek – a także sporo czasu, jaki musimy poświęcić na wykonanie tatuażu, jeśli chcemy, by był on zrobiony solidnie, a nie na szybko. Druga sprawa, to wzór jaki chcemy sobie wytatuować: jeśli nie jest to konkretny szkic, obraz, czy motyw przygotowany wcześniej, a mamy jedynie wstępne założenie, na przykład „chcę sobie wytatuować czaszkę”, musimy przygotować się na uzupełnianie wzoru o detale. Bo czym by była ta czaszka w tatuażu ze zdjęcia, gdyby nie detale, które ją oplatają?

 

 

 

Tatuaż feniks – na kobiecym boku

 

 

Tatuaże, które zajmują sporą powierzchnię naszego ciała, wymagają nie tylko zdecydowanie sporej rozwagi (bo nie da się ich potem przecież usunąć, ani w żaden sposób zamaskować), ale i sporej kasy. Poza tym, wzór musi być dobrze rozplanowany – inaczej nie sprawdzi się, będzie wyglądać nienaturalnie. To, co zostało przedstawione na zdjęciu dołączonym do tego posta, to zdecydowanie dzieło przemyślane – kompozycja zgrywa się w całość, a tatuaż zdecydowanie ozdabia ciało posiadaczki tej dziary.

 

 

 

Wytatuowane kobiece plecy – duży feniks

 

 

Czy ten ptak zademonstrowany na zdjęciu, na tatuażu na plecach tej kobiety, to faktycznie feniks, można się sprzeczać. Jednak bezsprzecznie, ten tatuaż to prawdziwy kawał tatuażowego dzieła sztuki. Trzeba wiele odwagi, aby wydziabać sobie tak sporą powierzchnię ciała – jednak ludzie, którzy decydują się na tatuaż, zazwyczaj są odważni. Albo lekkomyślni, ale nie koncentrujmy się na tym.

 

 

 

Wytatuowane plecy: portret Edwarda Nożycorękiego!

 

 

Pamiętacie – albo znacie w ogóle – film z Edwardem Nożycorękim? Facetem, który zamiast dłoni miał… komplet nożyczek? Ktoś postanowił uwiecznić go sobie w tatuażu – i to całkiem sporym, bo zajmującym całe plecy. Taki portret, to nie lada wyzwanie dla tatuażysty – i nie lada wyzwanie dla osoby, która zdecydowała się na wykonanie takiego wzoru na swoim ciele. Trzeba przyznać – kompozycja tatuażu udana.